Skip to content

Seropowtarzalność HTLV-I i HTLV-II wśród dożylnych użytkowników narkotyków i osób w klinikach chorób przenoszonych drogą płciową ad 6

10 miesięcy ago

586 words

Podobny związek z HTLV i dożylnym zażywaniem narkotyków odnotowano również wśród kobiet prostytutek w Stanach Zjednoczonych, u których seroprewencja HTLV wynosi średnio 7 proc. Aby odróżnić zakażenie HTLV-I od zakażenia HTLV-II, opieraliśmy się na nowo opracowanych syntetycznych testach ELISA na bazie peptydów, które wykazały 100% swoistość w prawidłowej klasyfikacji próbek typowanych przez reakcję łańcuchową polimerazy.14 Te testy, z Czułości wahające się od 89 do 98 procent, 14 pozwoliło nam sklasyfikować 92 procent testowanych seropozytywnych próbek. Testy ELISA na bazie peptydów otwierają nowe drzwi do badania epidemiologii tych zakażeń, pozwalając nam potwierdzić podejrzenie, oparte na wykorzystaniu reakcji łańcuchowej polimerazy we wcześniejszych badaniach, 5, 6, 24, które wśród dożylnych użytkowników narkotyków HTLV- II jest znacznie bardziej rozpowszechniony niż HTLV-I. We wszystkich miastach, w których przeprowadzono testy peptydów, oraz w ośrodkach leczenia i klinikach STD częstotliwość infekcji HTLV-II przewyższała częstotliwość HTLV-I. Ta względna różnica w częstości występowania nie wydaje się być spowodowana wyższą częstością występowania HTLV-I u osób, które nie stosują leków dożylnych. Za pomocą tych testów możliwe będzie teraz niezaślepione badanie bardziej szczegółowych aspektów zażywania narkotyków i innych zachowań związanych z HTLV-I i HTLV-II.
Kliniczne znaczenie HTLV-II pozostaje niejasne. Istnieje jednak wyraźna potrzeba, z uwagi na jej powszechność wśród osób zażywających narkotyki drogą dożylną, zidentyfikowania jakichkolwiek powiązanych objawów klinicznych. Powiązanie HIV i HTLV u osób zażywających narkotyki dożylnie i pacjentów w klinikach STD jest również szczególnie ważne z uwagi na sugestię, że HTLV może działać jako kofaktor przyspieszający naturalną historię zakażenia HIV.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w części na VI Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS. San Francisco, 20-24 czerwca 1990 r.
Jesteśmy wdzięczni następującym osobom za koordynację studiów w różnych miastach: Peter Kerndt i Wesley Ford, Wydział Zdrowia w hrabstwie Los Angeles; Elfreda Stanley i Jane Carr, Biuro Chorób Zakaźnych, Georgia Department of Human Resources, Atlanta; Isaac Weisfuse, Departament Zdrowia w Nowym Jorku i Bruce Coles, Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork, Albany; Lori Borden, Departament Zdrowia Publicznego, Departament Zdrowia Colorado, Denver i John Douglas, Denver Public Health; Robert Campbell, Max Proffitt i Colleen Starkey, Cleveland Clinic Foundation; Ron Altman, Wayne Pizzuti i SI Shahied, State of New Jersey Department of Health, Newark; Mark Dal Corso i Marion Alleman, Departament Zdrowia i Szpitali stanu Luizjana w Nowym Orleanie; Noreen Harris, Sharon Hopkins i June Nakata, Departament Zdrowia Publicznego King County w Seattle; do Wandy Moore i Catherine Spruill za pomoc w różnych aspektach badania, w tym koordynację i zarządzanie danymi; do Van Munna i Meade Morgana, do programowania i pomocy statystycznej; Gene owi McCrayowi i Davidowi Allenowi, którzy opracowali badania na temat HIV w klinikach STD i ośrodkach leczenia uzależnień; personelowi Laboratorium Reagowania Epidemiologicznego w CDC, w celu uzyskania pomocy przy obchodzeniu się z próbkami; Johnowi Oconnorowi za doskonałą pomoc redakcyjną; oraz Jamesowi Curranowi za krytyczną recenzję manuskryptu.
Author Affiliations
Z Oddziału Chorób Retrowirusów, Oddziału Chorób Wirusowych i Rickettsowych (RFK, TMH, BR, JEK) i Oddziału HIV / AIDS (IMO), Narodowego Centrum Chorób Zakaźnych i Oddziału STD / HIV Prevention (ROC) , National Centre for Prevention Services, Centres for Disease Control, Atlanta; i United Biomedical, Inc., Lake Success, NY (BH). Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Khabbaza w Oddziale Chorób Retrowirusów, MS-A32, Centers for Disease Control, 1600 Clifton Rd., Atlanta, GA 30333.

[więcej w: czym zastąpić bułkę tartą, kirchhoff mielec, legsanit ]

0 thoughts on “Seropowtarzalność HTLV-I i HTLV-II wśród dożylnych użytkowników narkotyków i osób w klinikach chorób przenoszonych drogą płciową ad 6”

  1. [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: regulator ładowania mppt. kontroler ładowania[…]