Skip to content

Ograniczanie dostępu i dobór pacjentów w transplantacji wątroby

10 miesięcy ago

445 words

Zgodnie z nowymi zasadami administrowania finansami służby zdrowia, programy transplantacji wątroby muszą wykazywać 77% wskaźnik przeżycia po roku wśród swoich pacjentów, aby uzyskać akredytację na otrzymywanie funduszy Medicare. Sądzimy, że może to postawić lekarzy w pozycji etycznie kompromitującej konieczności wyboru między akredytacją programu a leczeniem pacjenta.
Prowadzi nas to do trzech obserwacji. Po pierwsze, umowa społeczna medycyny amerykańskiej zakłada, że lekarz jest zwolennikiem pacjenta, a nie zwolennikiem społeczeństwa przeciwko pacjentom, których opieka jest kosztowna lub pacjentom, których stan jest taki, że lekarz nie może być pewien, że przeprowadzone procedury będą miały wysokie prawdopodobieństwo długiego czasu leczenia. – korzyść.
Po drugie, ponieważ ten dylemat może wymagać przepisania umowy społecznej w medycynie amerykańskiej, ważne jest nie tylko dla lekarzy, ale dla całej społeczności moralnej. W obecnej sytuacji wielu klinicystów nagle staje się odpowiedzialnych za ochronę społeczeństwa przed kolejnym rozwiązaniem, które, jak powiedział HL Mencken, jest czyste, proste i błędne . Ostatecznie jednak lekarze są członkami wspólnoty moralnej, a nie jej substytutem. Ciężar takiej decyzji nie powinien spoczywać wyłącznie na lekarzach, a nawet na ich instytucjach. Chociaż społeczeństwo może ostatecznie przekazać sprawę personelowi medycznemu jako decyzję medyczną, powinno to nastąpić dopiero po dokładnej debacie prowadzącej do publicznej polityki. Ciężar został nałożony na lekarzy przez biurokratów bez pełnej dyskusji o roli lekarza lub chirurga.
Po trzecie, obawiamy się – i sprzeciwiamy się – inicjatywom, które mogą przekształcić kliniczną etykę lekarską w kwestie związane ze sprawą. Chociaż kwestie związane ze sprawą mają istotny wymiar etyczny, kliniczna etyka medyczna i kwestie polityki publicznej są większe i bardziej złożone niż w przypadku zwykłego miksu przypadku.
Te trzy obserwacje uważamy za przekonujące, że wskazują na klimat, który może być niesprawiedliwy dla lekarzy i pacjentów; taki, który wykracza poza transplantację. Racjonowanie opieki na podstawie statystyk programu może prowadzić do podobnych inicjatyw w innych dziedzinach medycyny. Nie wierzymy, że lekarze odpowiedzą szczęśliwie na tę sytuację, ani nie wierzymy, że na dłuższą metę zostanie udzielone zdrowie publiczne. Znacznie lepszym podejściem jest podjęcie publicznej decyzji – nawet jeśli ma ona na celu rezygnację z wielu przeszczepów – zamiast takich decyzji podrabiać, jak kliniczne osądy dokonywane przez lekarzy.
Russell Burck, Ph.D.
Mark Sheldon, Ph.D.
Laurel Arthur Burton, Th.D.
James Williams, MD
Preston Foster, MD
Roger Bone, MD
Donald Jensen, MD
Howard Sankary, MD
Howard Rosenblate, MD
Rush-Presbyterian-St. Luke s Medical Center, Chicago, IL 60612
Powołanie się na artykuł (1)
[podobne: legsanit, kirchhoff mielec, avamys ulotka ]

0 thoughts on “Ograniczanie dostępu i dobór pacjentów w transplantacji wątroby”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty stomatologiczne warszawa[…]

  2. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dieta w chorobach wątroby[…]