Skip to content

American Psychiatry po II wojnie światowej (1944-1994) Century for Psychiatry ad

11 miesięcy ago

354 words

Rozdziały zawierają również sekcje tematyczne, szkice biograficzne i sugestie do dalszego czytania. Na przykład rozdział obejmujący dekadę od 1911 r. Do 1920 r. Zawiera sekcje dotyczące wstrząsów skorupowych (opisane w książce Menninger i Nemiah pod rubryką zaburzeń związanych ze stresem pourazowym) i pojawieniem się psychoanalizy; krótkie eseje o Freud, Kraepelin i Bleuler; oraz rozdział dotyczący upośledzenia umysłowego. W przeciwieństwie do American Psychiatry po II wojnie światowej, ta książka odzwierciedla wyraźną próbę szerokiej reprezentacji międzynarodowej w tej dziedzinie. Rozdział na temat lat 60. zawiera sekcje poświęcone psychiatrii amerykańskiej (Grob), RD Laingowi oraz medycynie tradycyjnej i czynnikom kulturowym w Azji. Rozdział poświęcony latom 70., zawierający część poświęconą reformie włoskiej psychiatrii, koncentruje się na krajach rozwiniętych, z niewielką lub żadną wzmianką o Ameryce Południowej, Azji i Afryce. Niemniej rozdział ten stanowi użyteczną korektę dla naszego prowincjonalnego prowincjonalizmu północnoamerykańskiego. Zbyt często zapominamy, że polityka otwartych drzwi , wspólnoty terapeutyczne, wyrażone emocje, terapia konwulsyjna i odkrycie neuroleptyków miały miejsce najpierw w innych miejscach.
Dzięki wielu autorom i organizacji od dziesięcioleci, ta książka jest najlepiej czytać w urywkach, a nie prosto; idealnie nadaje się do stolika nocnego. Rozrzucone po całej książce są wspaniałymi ciekawostkami – na przykład test Wassermanna był pierwszym testem diagnostycznym psychiatrii; Lionel Penrose przeszedł analizę z Freudem; i Arthur Conan Doyle, obserwując, że nauka wyrasta z przesądów, powiedział: Szarlatan wczorajszy jest profesorem jutra .
Obie książki pomagają nam zobaczyć, jak dotarliśmy do naszego obecnego stanu psychiatrii. Żadne z nich nie umieszcza w naszym świecie psychiatrii XX wieku ani nie wyjaśnia, w jaki sposób reaguje ona na siły kulturowe i wpływa na to, jak inni postrzegają siebie. Aby to zrobić, wymagana jest większa odległość; w międzyczasie możemy cieszyć się tym, co mamy.
William A. Frosch, MD
Weill Medical College of Cornell University, Nowy Jork, NY 10021

[więcej w: obrzęki pochodzenia sercowego, ciśnienie osmotyczne, neurografia ]
[przypisy: ulotka vibin mini, legsanit, pum grudziądz ]

0 thoughts on “American Psychiatry po II wojnie światowej (1944-1994) Century for Psychiatry ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ośrodek dla alkoholików[…]

  2. Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

  3. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usługi pogrzebowe warszawa[…]